عکس کریم بنزما و همسرش + زندگینامه

کریم بنزما (Karim Benzema) یک بازیکن معروف و محبوب تیم ملی فرانسه است که شاید وی را به لقب کوکو (Coco) یا کریم بنزگل بشناسید. وی یکی از بهترین مهاجمان فوتبال شناخته میشود و علاوه بر تیم ملی فرانسه در باشگاه لالیگا رئال مادرید نیز بازی میکند. کریم بنزما در حال حاضر در صفحه اینستاگرام خود بیش از ۷۵ میلیون دنبال کننده دارد.

کریم بنزما در تیم ملی فوتبال فرانسه

یکی از دلایل موفقیت تیم ملی فرانسه و دلیل این که علاقمندان برای پیروزی این تیم فرم پیش بینی فوتبال ثبت میکنند، وجود بازیکن مهاجم قدرتمندی مانند کریم بنزما است.

کلوئه لونای دوست دختر کریم بنزما
کلوئه لونای دوست دختر کریم بنزما

در این مقاله قصد داریم تا با کریم بنزما بیشتر آشنا شویم و درباره فعالیت حرفه ای وی در فوتبال اطلاعات بیشتری کسب کنیم. همچنین در ادامه این مقاله میتوانید عکس های جدید کریم بنزما به همراه همسرش را ببینید.

بیشتر بخوانید: زندگینامه کریستیانو رونالدو + عکس های همسرش

کریم بنزما کیست؟

کریم مصطفی بنزما یک بازیکن فوتبال حرفه ای بزرگسالان فرانسوی است که درحال حاضر در پست مهاجم برای تیم ملی فرانسه و باشگاه اسپانایی رئال مادرید بازی میکند. اصالت وی فرانسوی است ولی پدر و مادر او مهاجران کشور الجزایر هستند که در سال 1950 به فرانسه مهاجرت کرده اند.

کریم بنزما در طول مدت فعالیت خود به عنوان فوتبالیست برای باشگاه رئال مادرید قهرمانی های زیادی از جمله “کاپا دل دی” و کاپ لالیگا را به ارمغان آورده است. همچنین او بازیکن سال لیگ دسته یک انتخاب شده است.

باشگاه لیون که شروع فعالیت وی بود، با وجود کریم بنزما در لیست برترین تیم سال که توسط اتحادیه ملی بازیکنان حرفه ای فوتبال (UNFP) تعیین میشود، قرار گرفت.

کریم بنزما در باشگاه رئال مادرید

در طول فعالیت خود، کریم بنزما موفقیت های شخصی زیادی را نیز کسب کرده است. وی در سال 2004 قهرمانی باشگاه زیر 17 سال اروپا را نیز کسب کرد. از سال 2007 تا کنون نیز در سه ترنومنت جهانی از جمله جام قهرمانی اروپا و جام جهانی فیفا شرکت کرده است. 

بیشتر بخوانید: بهترین سایت پیش بینی فوتبال را بشناسید!

دوران کودکی و آشنایی با فوتبال

کریم بنزما در 19 دسامبر سال 1987 در شهر لیون کشور فرانسه متولد شد. خانواده وی بسیار پر جمعیت هستند و او 8 خواهر و برادر دیگر دارد. زندگی او همراه با مشکلات فراوانی بودن است که باید با آنها دست و پنجه نرم میکرد ولی وی ابراز دارد که زندگی ساده ای داشته.

عکس دوران کودکی کریم بنزما در مقایسه با حال

ورود کریم بنزما به دنیای فوتبال در سن 8 سالگی اتفاق افتاد. وی به باشگاه محلی برون ترالیون پیوست و پس از آن نیز به همراه دو برادر کوچکترش یهنی صبری و گرسی وارد دنیای فوتبال شد.

بازی بنزما باعث شد تا توجه مسئولین باشگاه لیون به وی جلب شود. این اتفاق وقتی رخ داد که کریم دو گل را در بازی آکادمی فوتبال باشگاهی زیر 10 سال به ثمر رساند. پس از در سال 1996، کریم بنزما به باشگاه لیون پیوست و یک قدم دیگر به دنیای فوتبال حرفه نزدیک شد. 

شروع فعالیت حرفه ای

پس از پیوستن کریم بنزما به باشگاه لیون، وی پلهای ترقی را به سرعت طی کرد و به رده های بالای سنی فوتبال دست یافت. وی برای لیگ داخلی فرانسه زیر 16 سال 38 گل به ثمر رساند. 

وی به اعضای تیم ذخیره باشگاه پیوست و پیش از بازی های لیگ دسته 1 فصل 2004 و 2005، در مسابقات جام قهرمانی فوتبال آماتور شرکت کرد. اولین حضور حرفه ای کریم بنزما در فوتبال، 15 ژانویه 2005 در برابر باشگاه متز بود. باشگاه لیون این بازی را 2 بر 0 برنده شد.

کریم بنزما در باشگاه لیون

پس از آن بازی، بنزما با باشگاه یک قرار داد 3 ساله فوتبال حرفه امضا کرد و به برنده شدن باشگاه برای لیگ قهرمانی کمک کرد. در بازی فینال گروهی در 6 دسامبر 2005 میان باشگاه لیون و یک باشگاه نروژی، لیون را 2 بر 1 قهرمان کرد. در این بازی که اولین حضور وی در لیگ قهرمانی یوفا بود، کریم بنزما اولین گل فوتبال حرفه ای خود را به ثمر رساند.

در سال 2006 نیز وی برای اولین بار دو گل در یک بازی را در دوران فعالیت حرفه ای خود به ثمر رساند. این گل ها در بازی لیون مقابل گرنوبل در کاپ قهرمانی فرانسه به ثمر رسید و باشگاه لیون آن بازی را 4 بر 0 برنده شد.

در سال 2008، کریم بنزما قرارداد خود با باشگاه لیون را تمدید کرد و تا 2013 در آن باشگاه بازی کرد. در این سال، UNFP کریم بنزما را به عنوان بهرین بازیکن سال در لیگ معرفی کرد. 

بیشتر بخوانید: زندگینامه ترنت الکساندر آرنولد و عکس دوست دخترش

کریم بنزما در تاریخ 9 جولای 2009 یک قرارداد 6 ساله با باشگاه اسپانیایی و معروف رئال مادرید امضا کرد. اولین حضور وی در بازی های رئال مادرید در بازی تعیین سطح فصلی (بازی دوستانه) در مقابل باشگاه ایراندی شملاک روورز بود. وی در این بازی یک گل به ثمر رساند که باعث پیروزی رئال مادرید (0-1) شد.

حضور کریم در باشگاه رئال مادرید قهرمانی ها و پیروزی های پی در پی را برای این تیم میسر کرد. در دسامبر 2009، کریم بنزما اولین گل لیگ دسته اول خود را برای باشگاه در مقابل باشگاه زرز به ثمر رساند. رئال مادرید آن بازی را 5 بر 0 برنده شد.

کریم بنزما در باشگاه رئال مادرید

در سال 2014 نیز، کریم بنزما دومین کاپا دل دی خود را به همراه رئال مادرید دریافت کرد که نتیجه برد 2 بر 1 مقابل باشگاه بارسلونا بود. پس از آن، باشگاه رئال مادرید قرارداد خود با این بازیکن را به مدت 5 سال تمدید کرد. کریم بنزما در حال حاضر در رئال مادرید پا به توپ است.

کریم علاوه بر باشگاه رئال مادرید، در تیم ملی فرانسه نیز به عنوان مهاجم بازی میکند. اولین حضور وی در بازی های کشوری فوتبال حرفه ای بزرگسالان سال 2007 بود. وی تیم ملی فرانسه را در بازی های قهرمانی یوفا (فوتبال اروپا) 2008 و 2012 همراهی کرد و در جام جهانی فیفا سال 2014 نیز حضور داشت.

مجموعاً وی در 80 بازی تیم ملی فوتبال فرانسه شرکت داشته که شامل بیشتر بازی های این تیم به جز جام جهانی فیفا 2010 و یوفا 2016 است.

بیشتر بخوانید: درباره هری کین + عکس های همسرش

زندگی شخصی کریم بنزما

کریم بنزما علایف خاصی مانند رانندگی و موتور سواری دارد و از گوش دادن به موسیقی لذت میبرد. همچنین روابط او شامل جنیفر یائل در سال 2012، آنالیکا چاور در 2015 و همچنین خواننده معروف ریحانا در همان سال بوده است.

دوست دختر و همسر کریم بنزما

عکس کلوئه لونای دوست دختر کریم بنزما
عکس کلوئه لونای دوست دختر کریم بنزما

وی برای مدتی با کلوئه لونای رابطه داشت. آنها یک فرزند دارند که نام او ملینا است. پس از آن نیز کریم بنزما با کورا گاثیر ازدواج کرد و از وی نیز یک فرزند پسر به نام ابراهیم دارد. 

کریم بنزما به همراه فرزندانش

از آنجایی که کریم بنزما یک بازیکن مسلمان است، وی همیشه در ماه رمضان روزه میگیرد. همچنین وی دو بار توسط دادستان کشور فرانسه فراخوانده شده است. دلیل آن شکایت از او و اتهاماتی بوده است که از همه آنها تبرئه شده است.

تصاویر کریم بنزما و همسرش

در ادامه میتوانید تصاویر همسر فعالی و همچنین دوست دختر سابق (کلوئه لونای) کریم بنزما را مشاهده کنید.

عکس همسر کریم بنزما
عکس همسر کریم بنزما
عکس کریم بنزما به همراه همسرش
عکس کریم بنزما به همراه همسرش که توسط عکاس پاپاراتزی گرفته شده است
عکس کریم بنزما به همراه همسرش
عکس سلفی کریم بنزما به همراه همسرش
عکس کریم بنزما و دوست دختر سابقش
عکس کریم بنزما و دوست دختر سابقش به همراه دخترشان
عکس دوست دختر سابق کریم بنزما
عکس دوست دختر سابق کریم بنزما
عکس دوست دختر سابق کریم بنزما
عکس دوست دختر سابق کریم بنزما
عکس کریم بنزما و دوست دختر سابقش
عکس کریم بنزما به همراه دوست دخترش (ردیف بالا سمت راست) در استادیوم هنگام قهرمانی

اطلاعات و رکوردها

 • لقب ها: کوکو (Coco)، بنزگل (Benzegoal)
 • قد: 187 سانتی نتر معادل 6 فوت و 2 اینچ
 • اولین حضور حرفه ای در فوتبال: در سال 2004 برای باشگاه لیون فرانسه و در 2007 برای تیم ملی کشور فرانسه
 • موقعیت بازی: مهاجم
 • مربیان: نامشخص
 • مهمترین رکوردها: به ثمر رساندن 30 گل برای تیم لیون که به قهرمانی تیم کمک کرد (بازی های فصلی 2007)، بازی برای باشگاه رئال مادرید و به ثمر رساندن 32 گل (2011)، بازیکن فرانسوی سال (2011، 2012 و 2014)
 • تاریخ تولد: 19 دسامبر 1987
 • کشور و شهر محل تولد: فرانسه، شهر لیون
 • دین: اسلام
 • علایق: رانندگی و موتور سواری، گوش کردن به موسیقی
 • ارزش بازیکن: 40 میلیون دلار
 • درآمد سالانه: 9 میلیون دلار
5/5 - (3 امتیاز)
مقاله قبلیسایت شرط بندی انفجار بلوبری بت (نیلی افشار)
مقاله بعدیزندگینامه و عکس های هری کین و همسرش

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید