بهترین بازی های متاورس برای خرید زمین و سرمایه گذاری در سال 2023

این روزها متاورس تبدیل به یکی از موضوع های داغ و پربحث دنیا شده است. حتی با اینکه بازار ارزهای دیجیتال روند نزولی دارد و خیلی از افرادی که در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند در ضرر هستند اما بسیاری فکر می کنند که این بهترین فرصت برای سرمایه گذاری و خرید زمین و ملک در متاورس است.

بازی های مختلفی در دنیای متاورس وجود دارد. اگر شما هم به دنبال این سوال هستید که کدام بازی برای سرمایه گذاری بهتر است پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

متاورس به زبان ساده! متاورس چیست؟

اگر تا به حال بازی های قدیمی کامپیوتری مثل GTA را بازی کرده باشید شاید بهتر بتوانید متاورس را درک کنید. فرض کنید در یک بازی و یک دنیای طراحی شده توسط سازندگان آن بازی شما یک شخصیت منحصر به فرد دارید. می‌توانید یک خانه یا زمین یا خودرو را خریداری کنید یا یک کسب و کار را راه اندازی کنید. در بازی های قدیمی مثل GTA تمام بازی کن ها یک شخصیت را داشتند و با همان شخصیت بازی می‌کردند.

بازی متاورس چیست؟ همه چیز درباره بازی متاورس

اما در متاورس شما می توانید برای خود یک کفش برند از کمپانی نایکی خریداری کنید یا یک ساختمان بسازید و آن را به بازیکن های دیگر اجاره دهید یا بفروشید.

بازی متاورس دیسنترالند

بازی دیسنترالند (Decentraland) یک بازی غیر متمرکز سه بعدی و قابل تعامل است که بر بستر شبکه بلاکچین اتریوم طراحی و اجرا شده است. اصل بازی دیسنترالند خرید تکه های زمین دیجیتالی در بازی است که کاربران میتوانند در آنها به ساختن بپردازند و یک دنیای مجازی در متاورس را تشکیل دهند.

بازی دیسنترالند در متاورس

هنگامی که شما در این بازی زمین خریداری کنید، صاحب و مالک اصلی آن محسوب میشوید و میتواند با استفاده از تاریخچه بلاکچین مالکیت خود را اثبات کنید. همچنین میتوانید با شرکت در کارهای گروهی بازی دیسنترالند ارزش و قیمت ملک خریداری شده خود را افزایش دهید.

در این بازی میتوانید به بخش های مختلف دیسنترالند سفر کنید و محتوا و راز های جدید را پیدا کنید. محیط بازی که توسط کاربران از “محتوا” یا سازه های شخصی آنها در زمین هایشان پر شده است به مناطق گوناگون تقسیم شده است که به سازندگان و صاحبان ملک امکان جذب دیگران را برای دیدن از سازه ها و چیزاهایی که خلق کرده اند را میدهد.

بازی دیسنترالند در متاورس

بازی دیسنترالند از دو توکن به نام های LAND و MANA استفاده میکند. این توکن ها (بخصوص مانا) به کاربران امکان تعامل و خرید و فروش زمین و ملک در بازی را میدهد. توکن LAND نیز به کاربران گواهی اثبات مالکیت زمین یا محتوا را ارائه میدهد. این توکن یک Non-Fungible Token یا NFT است که مخصوص هر کاربران که مالک چیزی شده است ایجاد و دراختیار اون قرار میگیرد.

بیشتر بخوانید: ان اف تی چیست؟

بازی متاورس سند باکس

بازی سند باکس (Sandbox) یک بازی مجازی غیر متمرکز بر روی بستر شبکه بلاکچین اتریوم است. سند باکس در سال 2011 توسط سپاستین بورگت و آرتور مادرید و در زمانی که ارز دیجیتال و بلاکچین طرفداری نداشت طراحی شد. سند باکس یک بازی ساده است که در آن کاربران در یک دنیای متاورس قرار میگیرند که میتوانند اقدام به خرید، فروش و همچین ساخت دارایی های دیجیتالی بپردازند.

بازی سندباکس Sandbox

از دیگر امکانات بازی سندباکس برای کاربران امکان کسب درآمد از طریق تعامل با بازی و متاورس است. این بازی از توکن مخصوص خود یا سند (SAND) برای تراکنش های مالی استفاده میکند که به نوعی ارز دیجیتال کاربردی سندباکس محسوب میشود.

بازی بلاکتوپیا

بلاکتوپیا (Bloktopia) یک بازی واقعیت مجازی (VR) متاورس است که با موتور بازی سازی یونتی (Unity) طراحی شده است. این بازی بر بستر شبکه بلاکچین پولیگان (Polygon) قرار دارد و از توکن بلاک (BLOK) برای تراکنش های مالی استفاده میکند. 

بازی متاورس بلاکتوپیا Bloktopia

بازی بلاکتوپیا درواقع یک متاورس در یک برج آسمان خراش 21 طبقه است. عدد 21 در این بازی به نوعی یادآور تعداد 21 میلیون واحد بیتکوین است. کسانی که در این بازی توکن بلاک دارند و یا آن را Hold میکنند به بلاکتوپیان معروف هستند.

بازی متاورس بلاکتوپیا Bloktopia

بازی بلاکتوپیا در متاورس به این صورت شروع میشوند که ابتدا باید یک شخصیت یا آواتار برای خود طراحی کنید. پس از ورود به بازی در طبقه اول قرار میگیرید که اطلاعات حیاتی مانند قیمت توکن بلاک و راهنمای بازی برای کاربران فراهم شده است. طبقه اولی بازی درواقع حکم یک تالار برای انجام امورات مهم و اصلی بازی مانند خرید و فروش و دادوستد است.

بازی متاورس بلاکتوپیا Bloktopia

در این بازی، کاربران یا بلاکتوپیان ها میتوانند با مالکیت زمین، تبلیغات، بازی کردن و ایجاد شبکه میان سایر کاربران به کسب درآمد بپردازند و درآمد خود را از طریق توکن بازی یعنی BLOK دریافت کنند. هر چه ملک خریداری شده در طبقات بالاتر قرار بگیرد، ارزش آن و لوکس بودن آن بیشتر میشود. در طبقه آخر بازی یعنی طبقه 21 بلاکتوپیا یک پنت هاوس لوکس قرار گرفته است که محیطی برای رقابت میان کاربران بر سر توکن های BLOK است.

بازی دیفای لند

بازی دیفای لند (DeFiLand) یک بازی شبیه سازی کشاورزی در متاورس است که کاربران میتوانند از طریق اینترنت و مرورگر اینترنت خود به آن دسترسی داشته باشند. بازی DeFi Land تمامی گزینه هایی که بازی های هم رده اش دارند را فراهم کرده است و سرمایه گذاری غیرمتمرکز یا DeFi را به یک سرگرمی خوب تبدیل کرده است.

بازی متاورس دیفای لند DeFi Land

یکی از ویژگی های مهم و جذاب بازی دیفای لند قابلیت چند شبکه ای یا چند بلاکچینی بودن بازی است. این قابلیت که Multi-Blockchain نام دارد دیفای بند را از یک اکوسیستم بسته بر پایه یک شبکه به یک بازی چند شبکه ای برای داد و ستد و خرید و فروش تبدیل کرده است. به همین دلیل در دیفای بند میتواند از وام های کریپتویی، دکس (DEX) برای ترید کردن و بسیاری امکانات دیگر بهرمند شوید.

بازی متاورس دیفای لند DeFi Land

در این بازی متاورس هر شی موجود در بازی سمبل یک ارز دیجیتال است. به عنوان مثال گل های آفتابگردان نمایه SOL یا خوش های ذرت نشانگر USDC است. ورژن فعلی بازی DeFi Land که به V1 معروف است بر روی شبکه بلاکچین Solana قرار گرفته است ولی با سایر شبکه های نیز تعامل دارد. ورژن دوم این بازی قرار است که در سال 2022 در متاورس منتشر و در دسترس عموم قرار بگیرد.

بازی آپلند

آپلند (Upland) یک بازی دوبعدی متاورس بر پایه ارز دیجیتال است که در آن میتوانید در زمینی که آن را خریداری میکنید به ساخت و ساز بپردازید. در این بازی اموال و زمین هایی که به دست می آورید و یا خریداری میکنید دارای ارزش در دنیای واقعی هستند. این بازی بر پایه شبکه بلاکچین EOS طراحی و پیاده سازی شده است.

بازی آپ لند در متاورس آپلند Upland

کاربران بازی آپلند بر روی سه موضوع اصلی بازی تمرکز میکنند. این سه موضوع عبارتند از بازی کردن، کسب درآمد و ارتباط با دیگران در بازی. یکی از ویژگی های اصلی که بازی Upland را از سایر بازی های متاورس متمایز کرده است شبیه ساز مناسبی برای خرید و فروش املاک و دارایی های غیر منقول است.

در بازی کاربران میتوانند زمین های گوناگون که با رنگ های متفاوت کدگذاری شده اند را خریداری کنند. زمین های این بازی متاورس به دو دسته ضرب شده (Minted) و ضرب نشده (Unminted) تقسیم شده اند. زمین های ضرب شده دارای صاحب ملک هستند که کاربران میباشند و زمین های ضرب نشده  آنهایی هستند که هنوز فروش نرفته اند و تا به حال کسی آنها را خریداری نکرده.

بازی استارلینک

بازی استارلینک متاورس (Starlink Metaverse) یک بازی سه بعدی تعاملی است که در محیط فضا را به صورت مجازی برای کاربران فراهم کرده است. این بازی که به توکن اصلی خود یعنی STARL نیز معروف است برپایه توسعه دادن پروژه های فضایی و ایستگاه ها و سفینه های فضایی طراحی شده است. در این بازی توکن های غیر مثلی نشانگر ایستگاه های فضایی، سفینه ها و ماهواره ها و حتی سیارات و زمین ها و کاراکتر های کاربران است.

بازی استارلینک متاورس Starlink Metaverse STARL

تمامی این NFT ها به نوعی در تعامل کاربران با بازی و سایر بازیکنان نقش بسزایی دارند و دادوستد و خرید و فروش از طریق این توکن ها اتفاق می افتد. بازی استارلینک توسط تیم ووف دیسنترا (Woof Deventra) و مو لارسون (Moe Larson) طراحی شده است. تیم ووف دیسنترا تیمی است که توکن محبوب شیبا اینو (SHIB) را توسعه میدهد.

توکن اصلی و به نوعی پول رایج در اقتصاد بازی استارلینک متاورس استارل (STARL) نام دارد که بر پایه شبکه بلاکچین ERC-20 یا همان اتریوم فعالیت میکند. اقتصاد بازی بر پایه این توکن میچرخد و کاربران برای خرید و ارتقای دارایی های خود در بازی باید STARL خرج نمایند.

سخن پایانی

یکی از ارمغان های بلاکچین و ارز دیجیتال، به وجود آمدن دنیا های مجازی همانند متاورس است. متاورس یک گزینه مطمئن و خوب برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ها و NFT هاست. این سرمایه گذاری در قالب خرید زمین و ملک فراهم شده است و تجربه جدیدی از دسترسی به اموال و املاک را برای ما ایجاد میکند.

اگر شما نیز قصد دارید در متاورس سرمایه گذاری کنید و از خرید و فروش زمین در این جهان مجازی سود کسب کنید، این مقاله شروع خوبی برای شناخت متاورس و سرویس های فعال در آن است.

سوالات متداول درباره متاورس

در این بخش به سوالاتی که کاربران درباره متاورس و سرمایه گذاری در آن پرسیده اند به صورت مختصر ولی گویا پاسخ داده شده است.

متاورس چیست؟

متاورس یک دنیای مجازی 3بعدی است که بر پایه فناوری بلاکچین و وب 3 ایجاد شده است.

آیا متاورس یک بازی است؟

متاورس بستری است که بر روی آن بازی های زیادی وجود دارد.

کسب درآمد در متاورس چگونه است؟

روش های بسیاری وجود دارد که بهترین آن سرمایه گذاری و خرید و فروش زمین در بازی های متاورس است

واحد پولی متاورس چیست؟

هر یک از پروژه ها و بازی های متاورس دارای یک واحد پولی جدا هستند که توکن آن بازی محسوب میشود

آیا در متاورس NFT وجود دارد؟

بله. توکن های NFT نقش مهمی در بازی های متاورس دارند، همانند سند مالکیت یک زمین در متاورس

5/5 - (5 امتیاز)
مقاله قبلیبرگه پیش بینی فوتبال 100% قانونی با درگاه مستقیم شاپرک
مقاله بعدیبیا بت – سایت شرط بندی و بازی انفجار معتبر BIABET

ارسال پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید